Вимоги до макетів
Оформлення заявки електронною поштою
При відправці файлів на прорахунок або до друку необхідно обов'язково вказати в темі листа:
- вид продукції (візитка, листівка, коробка, пакет тощо);
- назва роботи;
- післяобрізний розмір - для порізних виробів (висота, мм; ширина, мм), або габаритні розміри, в міліметрах - для картонної упаковки або пакетів (висота х ширина х глибина);
- кольоровість друку;
- тираж - кількість продукції.
Приклад оформлення листа: коробка_Your-Style_170x170x45_4+0_100штук
За необхідністю доповніть текст листа іншими побажаннями і питаннями по даній роботі.
Робочі файли також слід називати латинськими символами відповідно до вищезазначених вимог.
Приклад оформлення назви робочого макета: korobka_Your-Style_170x170x45_4+0_100sht
Файлообмінники
У разі, якщо обсяг документа, який пересилається, перевищує 18 Мб, рекомендуємо скористатися файловим хостингом і надати активне посилання на нього.
Переважні сервіси:
- Google Drive (drive.google.com)
Після додавання файлів або папок на Google Drive виділіть необхідний документ(и) і активуйте опцію «Get shareable link» - FexNet (fex.net)
- DropMeFiles (dropme les.com)
- Dropbox (dropbox.com)
- Будь-який інший ресурс - за попереднім погодженням.
Робота з Yandex Disk і Хмарою Mail.ru неможлива через їх блокування на території України.
Формати макетів, які приймаються до роботи
Всі об'єкти в макеті - растрові і векторні - повинні бути виконані за колірною схемою СМYК.
- .cdr - файли Corel Draw не выше 13 версии;
- .ai - файли Adobe Illustrator;
- .pdf - з налаштуванням Standard: pdf/X-1a:2001, Compatibility: Acrobat 4 (pdf 1.3)
Переконайтеся, будь ласка, що при збереженні макета у форматі.pdf
опція «Створити PDF- сумісний документ»/«Create PDF Compatible File» активна! - Формат .psd приймається як додатковий або допоміжний матеріал.
За винятком окремих випадків, що визначаються заздалегідь. - Формати файлів .jpg, .gif, .bmp, .doc, .pict, .xls не приймаються і не розглядаються в якості оригінал-макетів.
Габарити виробів в електронному макеті, технічні поля і умовні позначення
- Макет, який надається, повинен точно відповідати зазначеним післяобрізним розмірами. Також необхідно враховувати технічні поля під порізку - вильоти за межі рамки відсікання. Для порізної продукції - виліт 2 мм, для висічної - не менше 3 мм. Розміри технічних полів для багатосторінкових документів (каталоги, брошури) обумовлюються в індивідуальному порядку.
- Обов'язково вказуйте післяобрізний розмір виробу (мм). Для висічних робіт - необхідно показати в оригінал-макеті розташування контуру висікання окремої видимою групою або шаром.
- Усі важливі елементи дизайну в макеті (логотипи, текстові блоки та інше) повинні розташовуватися на відстані не менше 3 мм для дрібної продукції (візитки, невеликі бирки і ін.) І не менше 5 мм для форматів А5 і більш від краю обріза виробу.
- Макети не повинні містити міток різу, хрестів суміщення, шкал. Лінії згину переважно вказувати напрямними. Винятком є ті випадки, коли замовником надається готовий до висновку монтаж.
Вимоги до кольорів оригінал-макету
- Кольори визначаються виключно за каталогами стандартних кольорів.
- Для вибору фарб Pantone використовуються палітри PANTONE Solid Coated і PANTONE Metallic Coated.br/> Все ідентичні кольори палітри Pantone, використовувані в різних сторінках одного документа, повинні мати ідентичне найменування.
- Загальна сума фарб в складових кольорах не повинна перевищувати 270%. Наприклад, складовий чорний колір виглядає так: C-50; M-40; Y-40; K-100 (сума фарб 230%). Але ніяк не C-100; M-100; Y-100; K-100 (сума фарб 400%, що неприпустимо).
- При створенні макетів необхідно пам'ятати, що допуски при виробництві діапозитивів складають 1,5-2,5% і при виробництві друкованих форм 2-3%, тобто при друку колір може відрізнятися від закладеного в оригінал-макет в межах ± 5%.
Цей факт також необхідно враховувати у виборі світлої пастельній палітри і нюансних поєднань кольорів в макетах.
Векторні і растрові зображення
Форматы и требования для растровой графики:
- TIFF, cmyk, 300 dpi - для повноколірного друку.
- TIFF, grayscale, 300 dpi - для друку в один колір.
У файлі не повинні бути присутніми додаткові шляхи, канали, шари.
Не допускається запровадження колірних профілів.
Для штрих-кодів і дрібного тексту рекомендується використання кольору Black 100% або інших чистих кольорів, наприклад, Pantone.
Зразки
Вироби під порізку
Вироби під висікання
Формати для векторної графіки:
- .cdr (ver. 13 та нижче)
- .ai, .eps
Вимоги для векторної графіки:
- Шари макета повинні бути згруповані. Якщо макет містить лицьову і оборотну сторону виробу або різні деталі однієї конструкції - їх необхідно об'єднати - кожну в свою групу.
- Всі текстові елементи документу необхідно перетворити в криві або докласти файли використовуваних шрифтів до наданого макету.
- Для штрих-кодів і дрібного тексту рекомендується використання кольору Black 100% або інших чистих кольорів, наприклад, Pantone.
- Спеціальні ефекти: як лінзи, тіні, прозорості, PowerClip і інші повинні бути конвертовані в растрове зображення.
- Для макетів .pdf і .ai растрову графіку необхідно вбудувати в файл або докласти використовувані файли (links) додатково.
- Товщина ліній не повинна бути менше 0,2 pt.
Контроль відповідності макетів технічним вимогам
Для нас важливо, щоб Замовник отримав якісну продукцію у найкоротші терміни, саме тому так важливо отримати правильно підготовлений до роботи макет. При отриманні оригінал-макетів від Замовника співробітники Друкарні перевіряють їх на відповідність наступним вимогам:
- Відповідність типів файлів допустимим.
- Відповідність обрізного формату оригінал-макету до заявлених у прорахунку тиражу.
- Відповідність вимогам до друку для растрових і векторних об'єктів, зазначених вище.
Файли, які не відповідають базовим технічним вимогам, не є файлами, готовими до друку, і можуть бути повернуті на доопрацювання Замовнику із зазначенням необхідних правок. Якщо замовник не має можливості надати макет, що відповідає технічним вимогам, Друкарня надає послугу розробки індивідуального дизайну.
Якщо під час перевірки отриманих макетів будуть виявлені грубі помилки у роботі, Друкарня залишає за собою право відправити макет на доопрацювання Замовнику із зазначенням необхідних правок. Макет також можливо відправити на доопрацювання співробітниками Друкарні - за домовленістю з Замовником.
Відповідальність за інформацію, що міститься в макетах, несе Замовник. Друкарня не несе відповідальності за орфографічні, стилістичні та іншого роду помилки в наданих Замовником макетах. Однак, при виявленні помилок в макеті, друкарня залишає за собою право повідомити про них замовника, відправити макет на доопрацювання або виправити виявлені помилки - за домовленістю з Замовником.
Пам'ятайте, що ми не маємо можливості перевіряти всі отримані макети, тому будьте пильні і перевіряйте інформацію перед подачею макетів до друку!
Оригінал-макет, а також усі додаткові роботи перед друком узгоджуються і затверджуються з Замовником через електронну пошту. При затвердженні «до друку» оригінал-макету Замовник зобов'язаний перевірити актуальність інформації в макеті, наявність і відповідність необхідної айдентики і інших ключових елементів. Без письмового підтвердження з боку Замовника робота до друку не надходить. З моменту затвердження оригінал-макету Замовником Друкарня не несе відповідальності за зміст макета.